בעקבות שירים וסיפורים

קורס מרתק ובו נצא בעקבות המילים, השירים והסיפורים עם הדמויות המרתקות שכתבו אותן

מסלול: זיכרונות וגעגועים במסלול הילדות של יוסי בנאי ממרכז העיר לביתו בשוק מחנה יהודה, דרך אתרים המוכרים משיריו ומספריו, בליווי קטעי קריאה ושירים.
נושא: היינו צעירים וזה היה מזמן… בעקבות יוסי בנאי ומשפחתו
תאריך: ה׳ חשון 11.10
 
מסלול: סיור מרגש בשערי חסד הציורית ורחביה היפה שם  'נפגוש' את אלזה לסקר  שילר, היהודיה הגדולה במשוררות גרמניה, רחל  שחיפשה אהבה, לאה גולדברג, יוצרת רבת פנים, זלדה, משוררת פורצת דרך ברחוב החרדי ויונה וולך האכספרסיוניסטית.
נושא: כותבת הכל במכחול
תאריך: י״ב חשון  18.10
 
מסלול: נתרגש  עם ׳נער האופניים׳- נורי בן ה-16 כשנחזור  לשנות החמישים.
'נרכב' עמו בסמטאותיה ורחובותיה של ירושלים של אז. "עיר  קטנה  שאפשר  לחבק". נתוודע לעולמו של צעיר, נער עולה ובודד שמנסה שמנסה לעצב את זהותו ולבחור בין התרבויות השונות.
נושא: בעקבות אלי  עמיר בירושלים
תאריך: י״ט חשון 25.10
 
מסלול: בעקבות המשורר המופלא יהודה עמיחי, שכתב הכי הרבה שירים על ירושלים. המושבה הגרמנית, אבו תור וימין משה יהיו הרקע לסיפור חייו, שירתו וסיפורים על משפחתו וחבריו. ננסה לפענח את סוד קסמו שהפך אותו למשורר  של כולם. בליווי שיריו של עמיחי. 
נושא: בעקבות יהודה עמיחי
תאריך: כ״ו חשון 1.11
 
מסלול: סיור בשכונת תלפיות, "שכונת הגנים" הראשונה בירושלים, תוך סיפור על האנשים המיוחדים שגרו בה ועל הקשרים שלהם עם ש"י  עגנון מזוויות מפתיעות. כולל קטעי קריאה מיצירותיו ומספרה של ביתו אמונה ירון.
נושא: אצל עגנון על המרפסת
תאריך: ד׳ כסלו 8.11
 
מסלול: "זקנה אחת הייתה בירושלים…" ועליה מספר ש"י עגנון בסיפורו המופלא. נטייל בעקבות הזקנה והמספר בסמטאות הקסומות של הרובע היהודי, "נפגוש" גם את החכם והרבנית, ודרך גגות הרובע נסיים בכותל המערבי.
נושא: בעקבות תהילה ברובע היהודי
תאריך: י״א כסלו 15.11
 
מסלול: מאיר שלו ואף רפאל – גיבור ספרו "בביתו במדבר" גדלו  בקריית משה. נספר על ילדותם ועל אירועים שעיצבו את חייהם. מה אמת ומה דמיון בסיפור? היכן שינה הסופר את המציאות והתאימה לצרכיו? נזכיר גם את יאיר מנדלסון ואמו רעיה – גיבורי "יונה ונער".
נושא: בעקבות הסופר  מאיר שלו וגיבורי ספריו
תאריך: י״ח כסלו 22.11
 
מסלול: סיור במחוזות ילדותו ובאתרים הקשורים לחייו עשירי המעש של הנשיא החמישי האהוב.
בליווי  שירים וקטעים נוסטלגיים.
נושא: לא רק רומנסרו ספרדי – חיי יצחק נבון
תאריך: ב׳ טבת  6.12
 
מסלול: עם "נוצות" ו"חבלים" בעקבות חיים באר במסלול שעבר  בלכתו מבית הספר שלמד בו לביתו בשכונת גאולה. על אימא רציונליסטית שהאמינה לנבואת מקובל, סבתא פנטזיונרית שסיפרה סיפורי אמת, ואבא שלא האמין בה'  אך  הקים בית כנסת. נספר עליהם ועל השפעתם על נער רגיש ומוכשר  שיהיה לסופר.
נושא: נתיבות חיים (באר) בירושלים
תאריך: ט״ז טבת 20.12
 
מסלול: ספרו האוטוביוגראפי של עמוס עוז – "סיפור על אהבה וחושך" מרגש אותנו כשהסופר מתאר את מחוזות ילדותו בכרם אברהם. נלך לאתרים הקשורים לחייו ונספר את סיפורו.
נושא: אל מחוזות אהבה וחושך (עמוס עוז)
תאריך: כ״ג טבת 27.12
 
עלות קורס 10 מפגשים: 850 ₪ כולל כניסה לאתרים | מפגש בודד: 95 ₪
התוכנית נתונה לשינויים לפי מזג האוויר /הנחיות קורונה
לפרטים והרשמה: ראשית ירושלים קורס בעקבות שירים וסיפורים | טלפון: 02-6264488 | www.reshit.org
 
תוכנית ראשית