קורס שירת לוחמים

סיורים בנושא מורשת קרב בירושלים והסביבה

 

13.4 כב ניסן- אסרו חג :"עלי בריקדות ניפגש" (איש בית"ר ואצ"ל מיכאל אשבל)– סיור בעקבות מבצעי המחתרות בירושלים של ימי המנדט. נלך בין זירות הפעולה של אצ"ל ולח"י בלב העיר, נשמע את סיפורי הלוחמים ונשיר את שיריהם.

נקודת מפגש: המוסדות הלאומיים | נקודת סיום: מגרש הרוסים

20.4 כט ניסן: "והנשמה עודה הומה ירושלים"(בדרך העולה ירושלים, יורם טהר לב) – בין חומות העיר העתיקה נפגוש את החולמים והלוחמים, אלו שעלו לירושלים במהלך הדורות ואלו שנלחמו עליה עד נפילתה בידי הירדנים במלחמת העצמאות.

נקודת מפגש: שער יפו | נקודת סיום: הר ציון

27.4 ו אייר: "לפקודה תמיד אנחנו" (המנון הפלמ"ח, זרובבל גלעד)– נטפס מעמק המצלבה אל מנזר סן סימון עם לוחמי חטיבת הראל וסיפורי הקרבות שלהם ובדרך נשמע על הרוזן פולקה ברנדוט ועל שכונת קטמון ומלון סמירמיס.

נקודת מפגש: פילבוקס עמק המצלבה | נקודת סיום: פארק סן סימון

4.5 יג אייר: "עוד מעט נהפוך לשיר" – סיור בהר הרצל, מחלקת גדולי האומה אל בית העלמין הצבאי שם נתחבר לסיפורים אישיים של הנופלים במלחמות, נשיר את שיריהם ונבקר באנדרטאות השונות הפזורות בהר.

נקודת מפגש: שער הר הרצל | נקודת סיום: הכניסה לבית העלמין הצבאי

11.5 כ אייר: "על יפי במותיה מסך"(יצחק שלו) – שני סיפורים המשתלבים זה בזה, הקו העירוני שחילק את העיר ולחימתם של חיילי החטיבה הירושלמית במלחמת ששת הימים. נלמד על החיים משני צדי הגדר ועל הירושלמים שלחמו למען עירם.

נקודת מפגש: טיילת ארמון הנציב | נקודת סיום: מתחם התחנה

19.5 יום שישי- יום ירושלים:

"מול בונקרים מבוצרים" (גבעת התחמושת, יורם טהר לב)– בעקבות לוחמי חטיבת הצנחנים שעלו לירושלים ונלחמו בה עד שחרורה המוחלט. נכיר את דרך שכם והאתרים הסמוכים לה ונשמע על הקרבות השונים שהתחוללו בימיה הראשונים של מלחמת ששת הימים.

נקודת מפגש: הכניסה לגבעת התחמושת | נקודת סיום: שער שכם

 

מדריך: מאיר דנא פיקאר

ימי חמישי 16:00-19:00

עלות: 45 סיור בודד | 250 ש"ח 6 סיורים